فروردین ۰۹, ۱۴۰۰ ۱۸:۵۰ Asia/Dushanbe
  • شرکت راه آهن تاجیکستان در سال 2015 برای ساخت بخشی از مسیر دوشنبه- باختر- وحدت و یاوان از بانک صادرات و واردات چین مبلغ 68 میلیون دلار وام گرفته بود
    شرکت راه آهن تاجیکستان در سال 2015 برای ساخت بخشی از مسیر دوشنبه- باختر- وحدت و یاوان از بانک صادرات و واردات چین مبلغ 68 میلیون دلار وام گرفته بود

حکومت دوشنبه به وزارت مالیه دستور داده است که 25 میلیون دلار از مبلغ وام بانک صادرات و واردات چین به شرکت راه آهن تاجیکستان را پرداخت کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، در این دستور تاکید شده است که این مبلغ سود و جریمه دیرکرد این وام را شامل می شود و باید امسال پرداخت گردد.

شرکت راه آهن تاجیکستان در سال 2015 برای ساخت بخشی از مسیر دوشنبه- باختر- وحدت و یاوان به طول 46 کیلومتر از بانک صادرات و واردات چین مبلغ 68 میلیون دلار وام گرفته بود.

در این مسیر 3 تونل و 11 پل ارتباطی نیز ساخته شد.

بهرام شادی اف معاون رییس شرکت راه آهن تاجیکستان گفته است: «مبلغ 25 میلیون دلاری که وزارت مالیه باید به دستور حکومت به بانک صادرات و واردات چین پرداخت کند، بخشی از بدهی این شرکت می باشد که پس از ساخت این شاخه راه آهن در سال 2016 به دلیل مشکلات مالی زمینه بازپرداخت آن وجود نداشت.»

شرکت راه آهن تاجیکستان باید طی 5 سال مبلغ 25 میلیون دلار را نیز به حکومت بازگرداند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه