فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ ۱۸:۰۲ Asia/Dushanbe
  • سبحان زاده: قیمت بلیت پروازها تحت نظارت کمیته امنیت ملی و دادستانی تاجیکستان قرار می‌گیرد
    سبحان زاده: قیمت بلیت پروازها تحت نظارت کمیته امنیت ملی و دادستانی تاجیکستان قرار می‌گیرد

رییس سازمان هواپیمای کشوری تاجیکستان به نمایندگان دو شرکت "سامان ایر" و "یوت ایر" درباره گران‌فروشی بلیت در پروازهای تازه آغاز شده در مسیر دوشنبه و مسکو هشدار داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه آسیا پلوس، اکرام سبحان زاده در نشست با نمایندگان این دو شرکت گفته است که با وجود تعیین بهای بلیت رفت و برگشت  در این مسیر به قیمت 500 دلار تعداد زیادی از مسافران از گران شدن قیمت  بلیت شکایت کرده اند.

 وی اضافه کرد: حتی به دلیل زیاد بودن تعداد مسافران و به ویژه کارگران مهاجر تاجیک قیمت بلیت در مسیر دوشنبه به مسکو 350 دلار و در مسیر برگشت که مسافر کمتر است 150 دلار تعیین  شده است.

رییس سازمان هواپیمای کشوری تاجیکستان تاکید کرد: این در حالی است که  مسافران با انتشار عکس‌هایی از بلیت های  خود در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که  بلیت مسیر دوشنبه به مسکو را 8 تا 9 هزار سامانی (نزدیک به 800 تا 900 دلار) خریداری کرده اند

سبحان زاده هشدار داده است که از این پس قیمت بلیت پروازها تحت نظارت کارمندان کمیته دولتی امنیت ملی و دادستانی کل تاجیکستان خواهد بود و گران فروشان مجازات خواهند شد.

 

 

نخستین پرواز منظم میان دوشنبه و مسکو در یک سال اخیر را روز4 آوریل شرکت هواپیمایی روسی یوت ایر انجام  داد که 258 نفر را از مسکو به دوشنبه منتقل کرد.

این پرواز در مسیر برگشت با 10 مسافر به مسکو پرواز کرد  در حالی که برای این پرواز 249 مسافر بلیت خریده بودند.

 شرکت سامان ایر هم در دومین پرواز منظم میان تاجیکستان و روسیه در یک سال اخیر 184 مسافر را با  دو ساعت تاخیر از دوشنبه به مسکو منتقل  کرد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه