فروردین ۲۱, ۱۴۰۰ ۱۷:۴۴ Asia/Dushanbe
  • ثبت نام کارگران مهاجر تاجیک در سامانه وزارت کار روسیه الزامی است
    ثبت نام کارگران مهاجر تاجیک در سامانه وزارت کار روسیه الزامی است

وزارت کار و مهاجرت تاجیکستان از اتباع جویای کار در این کشور که قصد دارند به روسیه سفر کنند خواست که با اسناد جعلی و تقلبی وارد مسکو نشوند.

 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، در پی آغاز پروازهای منظم هفتگی میان روسیه و تاجیکستان و انتقال کارگران مهاجر تاجیک به روسیه با پروازهای چارتری از این افراد خواسته شده است که به دام فریب واسطه ها نیفتند و با اسناد تقلبی سفر نکنند.

در پروازهای چارتری میان دوشنبه و مسکو ثبت نام کارگران مهاجر تاجیک در سامانه وزارت کار روسیه الزامی است که  این موضوع سبب شده است افراد سودجو برای کارجویان تاجیکستانی  اسناد تقلبی فراهم کنند.

از این رو از اتباع  تاجیکستانی جویای کار که  قصد دارند به روسیه  سفر کنند خواسته  شده است که قبل از خرید بلیت هواپیما با مراجعه به ادارات کار در شهرها و ناحیه های تاجیکستان در سامانه وزارت کار روسیه ثبت نام و ضمن ابراز اطمینان از ممنوع  ورود نبودن خود به  این کشور برای تهیه اسناد و معرفی نامه اقدام کنند.

با آغاز پروازهای منظم هفتگی میان دوشنبه و مسکو هزاران نفر از کارگران جویای کار تاجیک که درسال 2020 به دلیل گسترش ویروس کرونا  نتوانستند به روسیه روند تلاش می کنند که خود را به این کشور برسانند که این مساله موجب ازدحام در دفترهای خدمات هوایی شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه