فروردین ۲۶, ۱۴۰۰ ۱۴:۲۸ Asia/Dushanbe
  • دیدار روسای ستادهای کل نیروهای مسلح تاجیکستان و روسیه در «مسکو»

معاون اول وزیر دفاع تاجیکستان با همتای روسی خود در مسکو دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از وزارت دفاع تاجیکستان ، «امامعلی صابر زاده» معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاجیکستان با «والری گراسیموف» همتای روسی خود در مسکو ملاقات کرد.

بنابر گزارش ستاد مرکزی نیروهای مسلح روسیه، در این ملاقات وضعیت و دورنمای توسعه روابط نظامی و نظامی – فنی بین دو کشوربررسی شد.

همچنین عملکرد پایگاه نظامی 201 روسیه در تاجیکستان بررسی شد.

پیش از این، در مسکو نشست کمیته نظامی سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار شد که در جریان آن رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ضمن افتتاح این رویداد به عنوان رئیس این سازمان گفت:«مسکو» خواستار تشدید همکاری‌های نظامی در چارچوب این سازمان است.

وی گفت: امیدوارم که این نشانه خوبی برای تقویت همکاری‌های نظامی در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی باشد و نتایج این نشست به تعمیق بیشتر تعامل بین بخش‌های دفاعی کشورهای عضو، کمک خواهد کرد.

در پایان این اجلاس رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که در سال 2021 میلادی درقالب سازمان پیمان امنیت جمعی 4 رزمایش نظامی مشترک در خاک تاجیکستان و روسیه برگزار می‌شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی در سال 2002 میلادی تاسیس شد و کشورهای قزاقستان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان عضو آن هستند.

کلیدواژه