فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶ Asia/Dushanbe
  • اتهام عزت امان، کلاه برداری مالی اعلام شده است
    اتهام عزت امان، کلاه برداری مالی اعلام شده است

بستگان عزت امان مدافع حقوق کارگران مهاجر تاجیک که در پی اخراج از روسیه در دوشنبه بازداشت شد گفته اند که وی روز17 آوریل به بازداشتگاه وزارت عدلیه تاجیکستان منتقل و مدت بازجویی او سه ماه تمدید شده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، فعلا اتهام عزت امان، کلاه برداری مالی اعلام شده است و شاکیان می گویند که او در روسیه برای دفاع از حقوق زندانیان تاجیکی از بستگان آنان حق وکالت گرفته ولی برای آنها کاری انجام نداده است.

اما نزدیکان عزت امان تاکید می کنند که وی بیشتر این افراد را نمی شناسد و به نظر می رسد روند  شاهد سازی علیه این مدافع حقوق کارگران مهاجر در روسیه آغاز شده است.

چندی پیش دادگاه شهر مسکو با صدور حکمی، گذرنامه روسی عزت امان را لغو و او را  بر اساس بند 18 قانون جنایی روسیه مربوط به نقض قوانین کار و زندگی دراین کشور به پرداخت جریمه و استرداد به تاجیکستان محکوم کرد.

این در حالی است که وزارت کارهای داخله تاجیکستان اعلام کرده است که علیه این تبعه تاجیک به اتهام کلاه برداری پرونده قضایی تشکیل و او به محض ورود به دوشنبه بازداشت شده است.

عزت امان دانش آموخته دانشگاه وآکادمی علوم سیاسی وزارت امور خارجه روسیه است که  در سال 1996 تبعه این کشور شد و از سال 2000 ساکن مسکو بود.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه