فروردین ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۷:۲۳ Asia/Dushanbe
  • نامزدهای حزب حاکم خلقی دموکراتی تاجیکستان در انتخابات میان دوراه ای به پارلمان راه یافتند
    نامزدهای حزب حاکم خلقی دموکراتی تاجیکستان در انتخابات میان دوراه ای به پارلمان راه یافتند

کمیسیون مرکزی انتخابات و رای پرسی تاجیکستان اعلام کرد: در 4 حوزه انتخابی این کشور برای مشخص کردن 4 نماینده جدید مجلس قانون گذاری رای گیری دوباره برگزار شد ونمایندگان جدید برگزیده شدند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، انتخابات دوباره برای مشخص کردن 4 نماینده مجلس قانون گذاری تاجیکستان در حوزه های جبار رسول اف، جلال الدین بلخی، وخش ودیواشتیچ روز 18 آوریل  برگزار شد.

براساس آرای شمارش شده دراین 4 حوزه نامزدهای حزب حاکم خلقی دموکراتی تاجیکستان به پیروزی دست یافته اند.

بر این اساس فیض الله قاسمی معاون رییس ناحیه جباررسول اف، کامران اسماعیلیان از حوزه جلال‌الدین بلخی، حسنی گل آدینه زاده از حوزه وخش و منور عبدالسلام‌زاده از حوزه دیواشتیچ به مجلس نمایندگان تاجیکستان راه یافته اند  که همگی اعضای حزب خلقی دموکراتی هستند.

این افراد در مجلس نمایندگان تاجیکستان جایگزین  ظفر اسماعیل زاده که به سمت رییس کمیته اجرایی  حزب خلقی دموکراتی در ولایت سغد منصوب شده ، حاکم خالق زاده که به ریاست بانک ملی تاجیکستان را بر عهده گرفته، بخت آور صفرزاده که به عنوان نماینده تاجیکستان در شورای بین پارلمانی کشورهای جامعه همسود منصوب شده و بهادراکرم زاده که به ریاست ناحیه شهرستان رسیده است شدند.

کلیدواژه