اردیبهشت ۰۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ Asia/Dushanbe
  •  کارجویان تاجیک می‌توانند از تاشکند، آلماتی و دوبی نیز به مسکو پرواز کنند اما نرخ بلیت در این مسیرها بالا است
    کارجویان تاجیک می‌توانند از تاشکند، آلماتی و دوبی نیز به مسکو پرواز کنند اما نرخ بلیت در این مسیرها بالا است

امکان سفر به مسکو برای مهاجران تاجیک از سه کشور دیگر نیز فراهم شده است اما مهاجران از نرخ بالای بلیت این پروازها شکایت دارند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، اتباع تاجیکستانی جویای کار می‌توانند از تاشکند، آلماتی و دوبی نیز به مسکو سفر کنند که البته نرخ بلیت هواپیما در این مسیرهای پروازی بالا است.

در مسیر دوشنبه - دوبی- مسکو نرخ بلیت برای هر مسافر تاجیک 8 هزار و 216 سامانی (726 دلار) خواهد بود که ارزان ترین به حساب می آید اما این نرخ از آلماتی قزاقستان به مسکو برای هر تاجیک 17 هزار و 880 سامانی (یک هزار و 580 دلار) تعیین شده است.

همچنین پرواز از تاشکند ازبکستان به مسکو برای هر کارگر مهاجر تاجیک 17 هزار و 786 سامانی (یک هزار و 570 دلار) خواهد بود.

این در حالی است که نرخ بلیت برای هر مسافر در پرواز هفته ای مسیر دوشنبه به مسکو 300 یورو (معادل 4 هزار و 51 سامانی) و در مسیر برگشت به دلیل کم بودن مسافر 130 یورو (معادل هزار و 794 سامانی) تعیین شده است.

با این حال بسیاری از مسافران در این مسیر از گران بودن نرخ بلیت که شرکت‌های سامان ایر تاجیکستان و یوت ایر روسیه تعیین کرده اند شکایت می کنند.

بلیت پروازهای این دو شرکت هواپیمایی به مسکو تا 10 هزار سامانی فروخته می شود.

همچنین در این پروازها همراه داشتن نسخه رایانه ای گواهینامه آزمایش منفی کووید 19 با 72 ساعت اعتبار به زبان روسی، ماسک و دستکش الزامی است.