اردیبهشت ۰۶, ۱۴۰۰ ۰۹:۲۲ Asia/Dushanbe
  • استانیسلاو زاس برای شرکت در دو نشست وزیران دفاع و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی به تاجیکستان آمده است
    استانیسلاو زاس برای شرکت در دو نشست وزیران دفاع و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی به تاجیکستان آمده است

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی از مرز مشترک تاجیکستان و افغانستان بازدید کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه سازمان پیمان امنیت جمعی، استانیسلاو زاس که برای شرکت در دو نشست وزیران دفاع و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت دسته جمعی به تاجیکستان آمده است، از دو پاسگاه مرزی این کشور با افغانستان در ولایت های ختلان و بدخشان بازدید کرد.

وی به همراه نصرت‌الله محمودزاده دبیر شورای امنیت تاجیکستان با شرایط خدمت مرزبانان تاجیک، انواع تجهیزات و تسلیحات واحدهای رزمی و وسایل حفاظتی در دو منطقه شورآباد و قلعه خم در مرز افغانستان آشنا شد. 

شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان روزهای 27 و 28 آوریل میزبان نشست وزیران دفاع و دبیران امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت دسته جمعی خواهد بود. 

در این دو نشست جداگانه درباره اوضاع امنیتی منطقه و به ویژه تحولات افغانستان، برنامه مبارزه مشترک کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی با تروریسم، جنایت سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و سازشنامه همکاری برای سال 2021 بحث و تبادل نظر خواهد شد.

ارمنستان، بلاروس، تاجیکستان، روسیه، قزاقستان و قرقیزستان اعضای سازمان پیمان امنیت دسته جمعی می باشند که ریاست دوره ای آن در سال 2021 با تاجیکستان است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه