اردیبهشت ۰۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ Asia/Dushanbe
  • در پروازهای چارتری دوشنبه - مسکو قیمت بلیت از 8 هزار و500 تا 9 هزار سامانی است
    در پروازهای چارتری دوشنبه - مسکو قیمت بلیت از 8 هزار و500 تا 9 هزار سامانی است

با وجود هشدار مقامات سازمان هواپیمایی کشوری تاجیکستان به شرکتهای تاجیکی و روسی درباره گران فروشی بلیت پرواز در مسیر دوشنبه و مسکو هنوز قیمت بلیت این پروازها کاهش نیافته است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک،  قبلا قیمت بلیت در این مسیر برای هر مسافر که عمدتا کارگران تاجیک جویای کار در روسیه هستند، 350 دلار و درمسیر برگشت 150 دلار تعیین  شده بود، اما مسافران با انتشار عکسهایی از بلیت های  خود در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که  بلیت این پرواز را نزدیک به 800 تا 900 دلار خریداری کرده اند.

این در حالی است که چندی پیش اکرام سبحان زاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاجیکستان به نمایندگان دو شرکت "سامان ایر" و "یوت ایر" درباره گران‌ فروشی بلیت  در پروازهای هفتگی مسیر دوشنبه و مسکو هشدار داده بود.

 مسافران می گویند که همه بلیت ها در مسیر دوشنبه - مسکو تا روز 5 ژوئن پیش فروش شده و در پروازهای چارتری قیمت بلیت برای هرمسافر از 8 هزار و500 تا 9 هزار سامانی است.

بیشتر مسافران پروازهای دوشنبه - مسکو کارگران مهاجر هستند  که  در سال 2020 به دلیل گسترش ویروس کرونا نتوانستند به روسیه بروند و اکنون آماده اند برای سفر به این کشور حتی با قیمت هنگفت بلیت تهیه کنند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه