اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۰ ۱۸:۰۸ Asia/Dushanbe
  • باباخان اف: مقامات دولتی تاجیکستان از همکاری با رسانه های خبری فرار می‌کنند
    باباخان اف: مقامات دولتی تاجیکستان از همکاری با رسانه های خبری فرار می‌کنند

مدیر مسوول سامانه آسیا پلوس از این که در روز درگیری در مرز تاجیکستان و قرقیزستان هیچ مقام و نهاد دولتی در این کشور حاضر به همکاری با رسانه های خبری نشد، انتقاد کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان ، امید باباخان اف در میزگرد بررسی  وضع مطبوعات آزاد در تاجیکستان که به مناسبت روز جهانی مطبوعات آزاد و به ابتکار دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در دوشنبه برگزار شد، ازهمکاری نکردن مقامات و نهادهای دولتی با خبرنگاران در این بحران انتقاد کرد.

باباخان اف افزود: ما برای دریافت اخبار از منطقه درگیری مجبور شدیم با تمامی مسوولان کشوری و محلی تماس برقرار کنیم، اما در بیشتر موردها  این افراد  از دادن اطلاعات خود داری کردند.

وی اضافه کرد:  انتشار اخبار این درگیری برای سامانه آسیا پلوس به سه زبان تاجیکی، روسی وانگلیسی که 100 خبرگزاری و رسانه های خبری خارجی نیز به گزارشهای آن استناد می کنند زحمات زیادی برای ما داشت.

مدیرمسوول سامانه آسیا پلوس با اشاره به  اینکه گفته می شود تاجیکستان در جنگ اطلاعاتی با قرقیزستان  در این بحران شکست خورده است اظهار کرد: وقتی چند سال است که یکی از پربازدیدترین خبرگزاری ها  در داخل تاجیکستان بسته است و مقامات دولتی از همکاری با رسانه های خبری فرار می‌کنند، آیا می توانیم از پیروزی درجنگ اطلاعاتی حرف بزنیم؟

باباخان اف یادآور شد که پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است که در شرایط  بحرانی، حکومت با رسانه‌های خبری مستقل همکاری نمی کند و این رویکرد به زیان کشور تمام و سبب می شود مردم به جای واقعیات به دنبال شایعات بروند و تحت تاثیر اخبار و گزارشهای رسانه های خارجی قرار گیرند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه