اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۳:۳۵ Asia/Dushanbe
  • زائر جوره بایف مدافع تیم استقلال دوشنبه یکی از بهترین بازیکنان این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود
    زائر جوره بایف مدافع تیم استقلال دوشنبه یکی از بهترین بازیکنان این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود

رویارویی تیم فوتبال تیم پرسپولیس ایران با استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، توجه رسانه های ایرانی را به این تیم و بازیکنانش جلب کرده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، تیم سرخ پوش استقلال دوشنبه که در عمر ۱۴ ساله خود توانسته ۳۴ جام در رقابت‌های داخلی به دست آورد پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیم فوتبال تاجیکستان است. 

خبرنگار ورزشی ایرنا به مناسبت رویارویی استقلال دوشنبه برابر پرسپولیس تهران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با زائر جوره بایف مدافع تاجیک به گفت و گو پرداخته که بخشی از آن را در زیر می‌خوانید: 

س- از صعود رویایی استقلال به مرحله یک هشتم نهایی شروع کنیم. در آغاز لیگ قهرمانان آسیا فکر می‌کردید به عنوان تیم اول از گروه صعود کنید؟

ج- ما وقتی وارد مسابقات شدیم، به صعود فکر می‌کردیم اما نه به عنوان تیم اول. اما بازی به بازی تمرکز بیشتری پیدا کردیم و به این باور رسیدیم که می‌توانیم به عنوان تیم اول صعود کنیم. این اتفاق هم در آخر رخ داد. ما تیم‌های قدرتمندی را شکست دادیم و در پایان توانستیم صعود کنیم. 

س- در مرحله حذفی به پرسپولیس برخورد کردید. شناختی از این تیم دارید؟

ج- بله. ما از این تیم شناخت داریم و می دانیم که آن‌ها یکی از قدرتمندترین تیم‌های آسیا هستند و همیشه برای پیروزی به میدان می‌روند اما ما ترسی از آن‌ها نداریم و این موضوع را در لیگ قهرمانان به همه نشان دادیم. همه دیدند که ما به چه شکل روبه روی الهلال بازی کردیم. 

س- زمین چمن ورزشگاه تیم شما مصنوعی است و این کار را برای پرسپولیس سخت می‌کند. شما روی آن چمن راحت هستید؟ 

ج- این موضوع نقش کمی برای موفقیت تیم ما در بازی با پرسپولیس دارد اما باید به این موضوع اشاره کنم که ما هم عادت به بازی در چمن مصنوعی داشتیم اما برای بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان در چمن طبیعی بازی کردیم و توانستیم در آن موفق باشیم.  

س- دوست دارید در آینده در تیم های ایرانی بازی کنید؟

ج- بله چرا که نه. ایران لیگ بسیار معتبری در آسیا دارد و تیم‌های قدرتمندی مانند استقلال، پرسپولیس و تراکتور در آن حضور دارند. من قبلا هم با تعدادی از مدیربرنامه‌های ایرانی صحبت کرده بودم که برای تیم‌های ایرانی بازی کنم اما به دلایل مختلفی این کار انجام نشد اما دوست دارم در آینده این اتفاق بیافتد، چرا که لیگ ایران، لیگ بسیار معتبری در آسیا است. 

کلیدواژه