آذر ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۸:۵۴ Asia/Dushanbe
  • تردید پزشکان آمریکایی درباره سلامت روانی ترامپ

350 پزشک متخصص سلامت روان به کنگره آمریکا درباره رئیس جمهوری این کشور هشدار دادند.

پایگاه اینترنتی نشریه بیزنس اینسایدر، در مطلبی نوشت، گروهی متشکل از ۳۵۰ پزشک و متخصص بهداشت روان با امضای طوماری به کنگره عنوان کردند؛سلامت روان "دونالد ترامپ"، رئیس جمهوری آمریکا در بحبوبه تحقیقات درباره استیضاح وی به سرعت رو به وخامت است.

این افراد در این طومار اعلام کردند، آن چه که ترامپ را بسیار خطرناک می‌کند، شکنندگی احساس ارزشمندی وی است. برای وی هر انتقاد جزئی به عنوان تحقیر یا خوار شدن تعبیر می‌شود؛ ترامپ برای غلبه بر این احساس پوچی و خلاء با خشم بر آمده از خودشیفتگی واکنش نشان می‌دهد.

به عقیده این پزشکان، دونالد ترامپ قادر نیست مسئولیت اشتباهات خود را برعهده گیرد؛ بنابراین، با قرار گرفتن در چنین وضعیتی، دیگران را مسئول می‌داند و به منبعی که موجب تحقیر وی شده است، حمله می‌کند.

دکتر "بندی لی"از روانپزشکان دانشگاه ییل، یکی از امضا کنندگان طومار یاد شده است. بندی لی اولین بار نگرانی خود را درباره سلامت روان ترامپ پس از به قدرت رسیدن وی در ژانویه ۲۰۱۷ ابراز کرد.

این اقدام جنجال برانگیز بود و برخی بر آن برچسب نقض قانون را زدند.

با فاش شدن تماس تلفنی ترامپ با "ولودیمیر زلنسکی" رئیس جمهوری اوکراین در ماه ژوئیه 2019، دموکرات های کنگره آمریکا تحقیقات برای استیضاح ترامپ را آغاز کردند.

ترامپ در این تماس تلفنی که به اوکراین گیت معروف شده، همتای اوکراینی خود را برای اعمال نظر در پرونده قضایی "هانتر بایدن" پسر "جو بایدن" تحت فشار قرار داده است.

کلیدواژه

کامنت