آذر ۲۳, ۱۳۹۸ ۱۸:۳۴ Asia/Dushanbe
  • مانع تراشی آمریکا برای صادرات تجهیزات پزشکی کره جنوبی به ایران

وزارت امور خارجه کره جنوبی با اشاره به مخالفت واشنگتن با صادرات کالاهای بشردوستانه مانند دارو، غذا و تجهیزات پزشکی به ایران اعلام کرد: سئول در این ارتباط در حال گفت وگو با آمریکا است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک منبع در وزارت امور خارجه کره جنوبی که نخواست نامش فاش شود  روز شنبه اعلام کرد: سئول با تهران و واشنگتن درمورد تجارت انسان دوستانه درحال رایزنی است.

مقام های مسوول از وزارت خارجه، وزارت صنایع و وزارت دارایی کره جنوبی به آمریکا سفر کرده و با مقامات آمریکایی درباره این موضوع گفت وگو کرده اند.

طبق گزارش یونهاپ، ایران نیز اعتراض خود را به توقف صادرات تجهیزات پزشکی کره جنوبی به سفیر این کشور در تهران ابلاغ کرده است.

گزارش ها حاکی است  از ماه آوریل 2019 که آمریکا معافیت های تحریمی علیه تهران را لغو کرد، شرکت های کره جنوبی برای فروش و ارسال اقلام، تجهیزات پزشکی، دارو و تولیدات دیگر بشردوستانه به ایران با مشکل روبرو هستند.

مخالفت آمریکا با ارسال تجهیزات پزشکی و دارو به ایران، نمونه آشکاری است که نشان می دهد آمریکایی ها درباره اینکه ارسال کالاها و محصولات بشردوستانه به ایران مشمول تحریم ها نیست، دروغ می گویند.

کلیدواژه

کامنت