دی ۲۲, ۱۳۹۸ ۱۸:۵۳ Asia/Dushanbe

مقام ارشد نظامی آمریکا مستقر در پایگاه نظامی «عین الاسد» در عراق، حمله تلافی‌جویانه ایران به این پایگاه نظامی آمریکایی را «ترسناک» توصیف کرد.

«استاسی کلمن» سرهنگ دوم آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الاسد» در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان گفت: « توصیف آن (حمله) بسیار سخت و دشوار است؛ بسیار ترسناک و دلهره‌آور بود. من و برخی از اعضای تیم ما در یکی از پناهگاهها پناه گرفته بودیم و وقتی اولین موج حمله آغاز شد، موج بهت و حیرت را حس می‌کردیم و حتی فشار درون پناهگاهها هم آنقدر شدید بود که در پناهگاه‌ها از جای خود حرکت می کرد.»

این نظامی آمریکایی اعتراف کرد: «هفت مورد از اصابت‌ها در فاصله بسیار نزدیکی از محلی که ماه پناه گرفته بودیم، صورت گرفت».

آنطور که خبرنگار شبکه «سی ان ان» گزارش کرده است، نظامیان آمریکایی در پی اقدام واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و هفت تن از یارانش در نزدیکی فرودگاه بغداد می‌دانستند که حمله ایران به نیروهای آمریکایی قریب‌الوقوع است، اما اطلاعی از ماهیت این حمله نداشتند.
این نظامی آمریکایی مدعی شد که در این حمله که  حدود دو ساعت به طول انجامید تلفاتی از نظامیان آمریکایی برجای نمانده است.

وی افزود: «از قبل هشدار دریافت کرده بودیم که ممکن است حمله موشکی رخ دهد و به همین دلیل مجبور بودیم نیروهای امنیتی خود را بیرون بفرستیم و امنیت آنها را تضمین کنیم».

جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه گذشته در پاسخ به  اقدام تروریستی آمریکا در ترور سپهبد «قاسم سلیمانی»، پایگاه‌ نظامی این کشور در عراق موسوم به «عین الاسد» را هدف حمله موشکی قرار داد.

کلیدواژه

کامنت