دی ۲۳, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۰ Asia/Dushanbe
  • نظرسنجی در آمریکا: ترور سردار سلیمانی امنیت را در آمریکا کاهش داده است

بیش از 50 درصد از آمریکایی ها معتقدند که ترور سردار سلیمانی منجر به کاهش امنیت در آمریکا شده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اسپوتنیک، براساس نظرسنجی ABC News، بیشتر آمریکایی ها مخالف سیاست های دونالد ترامپ در قبال ایران هستند و معتقدند که پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، امنیت آمریکا کاهش پیدا کرده است.

براساس این نظرسنجی 56 درصد از شرکت کنندگان، اقدامات ترامپ در رابطه با اوضاع فعلی ایران را تأیید نمی کنند.

همچنین 52 درصد از این افراد بر این باورند که ترور سردار سلیمانی باعث شده است امنیت در آمریکا کاهش یابد، 25 درصد نیز نظر مخالف دارند، 22 درصد  دیگر هم معتقدند که ترور یک ژنرال ایرانی هیچ تأثیری بر امنیت ایالات متحده ندارد.

در خصوص احتمال بروز درگیری نظامی بین ایران و آمریکا، 32 درصد بسیار نگران این موضوع بوده اند، 41 درصد نگرانی کمی دارند، 20 درصد تقریباً نگران نبوده و 7 درصد اصلاً نگران این موضوع نیستند.

این نظرسنجی از 10 تا 11 ژانویه در بین 525 آمریکایی انجام شده است.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد و ترور کرد.

ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق را هدف حملات موشکی قرار داد.