دی ۲۷, ۱۳۹۸ ۱۸:۳۲ Asia/Dushanbe
  • رسانه آمریکایی: مجروحان حمله ایران به عین الاسد به آلمان و کویت منتقل شده اند

یک رسانه آمریکایی با ارائه روایتی متفاوت از ادعاهای دولت آمریکا، شواهد تازه‌ای از تلفات نظامیان این کشور بر اثر حمله موشکی انتقامی ایران ارائه کرده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان؛ پایگاه خبری "دیفنس‌ وان" (Defense one) نوشت: چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون اعلام کرده‌ اند که نظامیان مجروح شده در حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد عراق به بیمارستان‌ های نظامی آمریکا در کویت و شهر "لنداشتول" (Landstuhl) آلمان منتقل شدند. 

روزنامه واشنگتن‌ پست روز چهارشنبه نخستین بار به زخمی شدن چندین نفر در حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان امریکایی در عراق اشاره کرده بود.

به دنبال آن، ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش هم پنجشنبه شب در بیانیه ای رسمی وادار شد تایید کند که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد، ۱۱ نظامی آمریکایی زخمی شده اند و همچنان تحت درمان هستند

ارتش آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد: یازده نظامی آمریکایی به خاطر علایم ضربه مغزی ناشی از پاسخ موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق که محل استقرار نیرو‌های آمریکایی بود تحت درمان قرار گرفتند.

"بیل اوربان"، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «با این که هیچ عضو ارتش در این حمله کشته نشد چند نفر به خاطر علائم ضربه مغزی ناشی از انفجار تحت درمان قرار گرفتند و هنوز تحت ارزیابی هستند.»

"مایلز کاگینز" سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در بغداد نیز در جمع خبرنگاران گفت: این نظامیان آمریکایی از طریق هوایی به کویت و آلمان منتقل شدند و در آنجا به خاطر آسیب‌های تروماتیک مغز تحت درمان قرار گرفتند و آزمایش‌های بیشتری از آنان به عمل آمد.

مقام‌ های واشنگتن تا کنون ادعا می کردند که حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان امریکایی در عراق، هیچ تلفاتی در میان نظامیان آمریکایی، نیروهای ائتلاف و پیمانکاران نداشته است. 

نیروهای تروریست ارتش آمریکا 3 ژانویه در حمله ای پهپادی در فرودگاه بغداد، سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" و "ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی (حشد الشعبی) عراق را به همراه هشت تن دیگر از قهرمانان مبارزه با تروریسم به شهادت رساندند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 8 ژانویه در پاسخ به این جنایت، پایگاه نظامیان امریکایی "عین الاسد" در استان الانبار و دیگر محل استقرار آنان را در اربیل عراق هدف حملات موشکی قرار داد.

کلیدواژه

کامنت