دی ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶ Asia/Dushanbe
  • راه اندازی فعالیت اجتماعی مربع سبزبا تلاش شورای ملی مسلمانان کانادا

با تلاش شورای ملی مسلمانان کانادا فعالیت اجتماعی«مربع سبز» راه اندازی شد.

شورای ملی مسلمانان کانادا، برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک و حمایت از قربانیان و خانواده های آنها ، کمپین مربع سبز را راه اندازی کرد.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از حوزه ، شورای ملی مسلمانان کانادا، برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک و حمایت از قربانیان و خانواده های آنها ، کمپین مربع سبز را راه اندازی کرد.

سه سال پیش در 29 ژانویه یک نژادپرست اسلام هراس به مرکز فرهنگی اسلامی کبک وارد شد و با شلیک مستقیم به سوی نمازگزاران 6 تن را به قتل رساند و عده دیگری را مجروح کرد.  در 29 ژانویه ، 17 کودک بدون پدر ماندند ، که بسیاری از آنها هنوز از آسیب های آن روز رنج می برند.

در 29 ژانویه ، شش خواهر ما مجبور شدند با واقعیت بی همسری دست و پنجه نرم کنند و عشق های زندگی خود را در معرض خشونت غیرقابل تصور اسلام هراسی از دست بدهند.

مصطفی فاروق مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا گفت: ما با همکاری با مساجد شهر کبک و کمک های اسلامی کانادا ، کمپینی را راه اندازی کرده ایم تا مراقب برادران و خواهران خود باشیم ، که برخی از آنها تنها نان آور خود را در یک عمل بی معنی ترس ، خشونت و اسلام هراسی از دست داده اند.

 وی با اشاره به فعالیت اجتماعی مربع سبز گفت: ما از همه کانادایی ها و همه مسلمانان کانادایی می خواهیم که از 27 ژانویه تا 29 ژانویه یک مربع سبز بپوشند.

 فعالیت اجتماعی  مربع سبز به منظور افزایش آگاهی در مورد اتفاقاتی که در 29 ژانویه 2017 رخ داده ، یادآوری قربانیان ، و حمایت از خانواده های آنها طراحی شده است. مربع سبز نمایانگر فرش های سبز مسجد کبک است.

کلیدواژه

کامنت