اسفند ۰۴, ۱۳۹۸ ۱۷:۵۴ Asia/Dushanbe
  • مقام روس:بعید نیست کرونا سلاح بیولوژیک باشد

معاون اول رییس کمیته دومای کشوری در امور بین‌الملل روسیه نقش داشتن آمریکا در بروز کرونا را رد نکرد و گفت: بعید نیست این ویروس یک سلاح بیولوژیک باشد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، دمیتری نویکوف تاکید کرد: ایالات متحده را نباید کشوری دانست که از ساخت سلاح بیولوژیکی عقب مانده است.

این مقام روس افزود: آنچه دست داشتن آمریکا در شرایط امروز  چین را محتمل می کند، این واقعیت است که مدتهاست در بعضی از کشورها تلاش برای ساخت سلاح‌های بیولوژیک ادامه دارد و این معضل دیگر  موضوعی محرمانه نیست.

به اعتقاد وی، آمریکا نیز در این زمینه فعالیت می‌کند ضمن اینکه طرف های زیادی از این روند نفع می برند که این ویروس‌ها آزمایش شوند و ببینند نتیجه چه خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا نیز به تازگی روسیه را متهم کرده است که در تلاش برای ایجاد کارزاری بزرگ در شبکه‌های اجتماعی، آمریکا را مسوول شیوع نوع جدید کروناویروس در جهان معرفی می کند.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، ایران، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

کلیدواژه

کامنت