اسفند ۰۷, ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶ Asia/Dushanbe
  • کارشناس سازمان بهداشت جهانی: کشورها از الگوی چین برای مقابله با کرونا استفاده کنند

کارشناس سازمان بهداشت جهانی پس از بازگشت از چین، اقدامات این کشور در راستای مبارزه با ویروس کرونا را تحسین برانگیز توصیف کرد.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از فارس ، «بروس آیلوارد» کارشناس ویژه سازمان بهداشت جهانی ضمن تقدیر از مبارزه تمام عیار چین با ویروس «کووید-۱۹»، از سایر کشورها درخواست کرد از رویکرد چین در قبال کنترل شیوع این بیماری الگوبرداری کنند.

آیلوارد پس از بازگشت از شهر «ووهان» مرکز شیوع این بیماری در چین گفت، هماهنگی میان تمام مقامات رده پایین تا مقامات ارشد دولتی و همکاری شهروندان با آن ها قابل تحسین است.

این کارشناس ویژه سازمان بهداشت جهانی گفت، ترجیح می دهد اگر به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شود در چین تحت معالجه قرار گیرد. او از سایر کشورهای درگیر با این ویروس درخواست کرد از اقدامات دولت چین الگوبرداری کنند.

آیلوارد گفت، ووهان یک روستا نیست بلکه شهری مدرن با ۱۵ میلیون نفر جمعیت است. ساکنین این شهر حداکثر همکاری را با مقامات داشتند و در زمینه کنترل شیوع ویروس کرونا بسیار موفق بودند.

وی افزود، با شروع انتشار این بیماری، ۴۰ هزار نیروی متخصص به ووهان گسیل شدند که بسیاری از آن ها پزشکان داوطلب بودند. برخی می گویند نظامی سیاسی دیکتاتوری در چین موجب تبعیت همگان از برنامه دولت در قبال کنترل بیماری شده است اما به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد.

کلیدواژه

کامنت