فروردین ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲ Asia/Dushanbe
  • دانشمند روس: کرونا هیچگاه انسان را ترک نمی‌کند

دانشمند و ویروس شناس برجسته روسیه معتقد است که ویروس کرونا (کووید-۱۹) هیچگاه انسان را ترک نمی کند و احتمالا ۷۰ درصد انسان ها به این ویروس مبتلا شوند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا؛ ویتالی زوروف ( Vitali Zverev)  عضو آکادمی علوم روسیه گفت: من افرادی را که می‌گویند ما از عهده مهار ویروس کرونا بر می‌آییم و آن را نابود می‌کنیم، درک نمی‌کنم.  

زوروف با بیان اینکه برخی معتقدند که ۲۰۰ هفته زمان برای از بین بردن ویروس در انسان ها نیاز است افزود: این غیرممکن و غیرواقعی است، از این رو کرونا هرگز از میان ما نخواهد رفت.

این دانشمند روس گفت: تنها حال ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا وخیم است، آمار مرگ و میر بر اثر این بیماری مانند آنفلوانزاست و این ویروس افرادی را از پا درمی آورد که بدنشان ایمنی پایینی دارد.

زوروف اطلاعات مربوط به مرگ و میر پنج درصدی بر اثر ابتلا به کرونا را رد و تاکید کرد: شیوع کرونا کم کم کاهش خواهد یافت، قرنطینه نقش خود را بازی می کند و به احتمال زیاد تابستان آینده تعداد مبتلایان به این بیماری به حداقل می رسد و خطر مرگ بر اثر کرونا نیز کاهش خواهد یافت و شمار افرادی که در برابر کووید-۱۹ ایمنی می یابند بیشتر می شود، اما این ویروس هرگز از بین نمی رود.

کلیدواژه

کامنت