فروردین ۱۸, ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ Asia/Dushanbe
  • چین ۴ میلیارد ماسک به جهان فروخته است

چین از ابتدای ماه مارس تاکنون برای مقابله با ویروس جدید کرونا حدود ۴ میلیارد عدد ماسک به 50 کشور خارجی فروخته است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، با وجود کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر خاک چین، پکن کارخانه‌ها را تشویق می کند تا در زمانی که سایر کشورها با کمبود مواجه هستند، تولید تجهیزات پزشکی را افزایش دهند.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در کشورهای جهان به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده و بیش از ۶۸ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

« جین های» یک مقام  اداره گمرک چین گفت: از ابتدای ماه مارس ، چین به بیش از پنجاه کشور ۳،۸۶ میلیارد ماسک ، ۳۷.۵ میلیون دست لباس محافظ ، ۱۶هزار دستگاه تنفس و ۲.۸۴ میلیون دستگاه تشخیص ویروس کرونا صادر کرده است.

ارزش این صادرات ۱۰.۲ میلیارد یوان معادل ۱.۳۳ میلیارد یورو برآورد شده است.

از سوی دیگر برخی کشورها از کیفیت تجهیزات پزشکی چینی شکایت کرده اند.

درهمین زمینه ، هلند  ۲۸ مارس اعلام کرد که ۶۰۰ هزار ماسک چینی را به دلیل مطابق نبودن آنها با استانداردهای کیفیت بازگردانده است.

«جیانگ فن» یکی از مقامات وزارت بازرگانی چین گفته است: چین دارای استانداردها  و معیارهایی است که با سایر کشورها تفاوت دارند.

در عین حال چین قوانین مربوط به صادرات تجهیزات پزشکی ویژه ویروس کرونا را سخت تر کرده به گونه ای که این محصولات مطابق با استانداردهای چینی و مقرراتی است که کشورهای وارد کننده اعلام کرده اند.

کلیدواژه

کامنت