اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸ Asia/Dushanbe
  • مزدور آمریکایی: قصد حمله به کاخ ریاست‌جمهوری ونزوئلا را داشتیم

دومین مزدور آمریکایی شرکت‌کننده در برنامه ربودن رئیس جمهور ونزوئلا شرح داد قصد آن‌ها حمله به کاخ ریاست جمهوری بوده است.

«ایدن بری» دومین مزدور آمریکایی دستگیر شده در ونزوئلا اعتراف کرد قصد او و هم‌دستانش حمله به کاخ ریاست جمهوری و ربودن «نیکلاس مادورو» بوده است.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از فارس،بری در اعترافاتی که از تلویزیون ونزوئلا پخش شد گفت، گروه آن‌ها با دو قایق ماهیگیری وارد این کشور شده بودند و هدف اصلی آن‌ها حمله به کاخ ریاست جمهوری بود.

پیش از بری، «لوک دنمن» مزدور آمریکایی دیگری که در این عملیات نافرجام شرکت کرده و دستگیر شده بود گفت قصد آن‌ها ربودن مادورو و انتقال وی به آمریکا بوده اما از این‌که چگونه می‌خواستند رئیس جمهور ونزوئلا را بربایند حرفی نزده بود.

بری که حضور در عراق را در کارنامه دارد در این باره گفت، قصد داشتند به هر نحو ممکن وارد کاخ «میرافلورس» شده و پس از ربودن مادورو، او را به پایگاه هوایی «لا کارلوتا» منتقل کنند.

هنگامی که از این کهنه‌سرباز 41 ساله پرسیده شد هواپیمای حامل مادورو قرار بود به کجا پرواز کند گفت: «گمان می‌کنم به آمریکا».

اوایل هفته جاری، این افراد مسلح قصد داشتند به ایالت «لاگوآیرا» واقع در شمال ونزوئلا حمله کنند که در پی اقدام نیروهای امنیتی «کاراکاس»، هشت نفر از این مهاجمان کشته شدند و تعدادی نیز دستگیر شدند که اتباع آمریکایی نیز در میان آنها حضور داشتند.

کلیدواژه