خرداد ۰۹, ۱۳۹۹ ۲۳:۰۳ Asia/Dushanbe
  • ایتالیا، تئوری توطئه سازمان بهداشت جهانی را مطرح کرد/ ارائه اطلاعات دروغ به مردم درباره کرونا

پزشکان ایتالیایی ادعا می‌کنند که اطلاعات سازمان بهداشت جهانی در خصوص کرونادروغ است و این سازمان خیال کاهش جمعیت جهان را در سر دارد.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان،سازمان بهداشت جهانی همواره توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی را در خصوص کرونا منتشر می‌کندکه یکی از آنها اجتناب بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از کالبدشکافی  افرادی است که به دلیل کرونا جان خود را از دست دادند.

با این حال پزشکان ایتالیایی بدون توجه به این دستورالعمل، افرادی را که به دلیل کرونا جان خود را از دست داده بودند، کالبدشکافی کردند.

نتایج این بررسی اطلاعات جدیدی در خصوص این بیماری به ارمغان آورده است که با گفته‌های سازمان بهداشت جهانی همخوانی ندارد.

حالا این پزشکان ادعا می‌کنند که این سازمان با ارائه اطلاعات اشتباه مردم جهان را گمراه کرده و هدفش از این کار کاهش جمعیت جهان است.

به گفته پزشکان ایتالیایی کرونا ویروس نیست و در حقیقت باکتری است که با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود.

همچنین دلیل اصلی مرگ بیماران مبتلا به کرونا پنومی یا ذات‌الریه نیست بلکه ترومبوز یا لخته خون است که اکسیژن‌رسانی به اندام‌ها را مختل و در نهایت باعث مرگ بیمار می‌شوند، این پزشکان ادعا می‌کنند که برای درمان کرونا نیازی به ونتیلاتور یا بخش مراقبت‌های ویژه نیست.

 این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی ذات‌الریه یا عفوت ریه را دلیل اصلی مرگ در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اعلام کرده است.

تحقیقات قبلی حاکی از آن است که لخته خون، انعقاد سلول‌‌های خونی یا ترومبوز به صورت معمول در بیماران مبتلا به ویروس کووید-۱۹ دیده می‌شود. براساس نتایج مطالعات فرانسه و هلند، لخته خونی در بدن ۲۰ تا ۳۰ درصد از بیماران کرونایی که در وضعیت بحرانی قرار دارند، وجود دارد.

به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی به بیمارستان‌ها و کادر پزشکی توصیه کرده که در روند درمانی افراد مشکوک به کرونا از دوز پایین هپارین استفاده کنند تا از هرگونه پیچیدگی در خصوص لخته شدن خون اجتناب شود.

این ادعا که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا نیازی به ونیتلاتور یا مراقبت‌های ویژه پزشکی وجود ندارد، شاید شک‌برانگیزترین اطلاعات پزشکان ایتالیایی باشد. براساس گفته‌های کادر درمانی، افراد مبتلا به کرونا که از بیماری‌های حاد تنفسی یا نارسایی اندام‌های حیاتی رنج می‎برند، معمولا با استفاده از ونتیلاتور یا مراقبت‌های ویژه پزشکی درمان شده‌اند با این حال همه مبتلایان به کرونا به ونیتلاتور یا بستری در ICU نیاز ندارند.

کلیدواژه

کامنت