خرداد ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۷:۳۵ Asia/Dushanbe
  • دو بار تشکر ترامپ از ایران ظرف چند ساعت

رییس جمهوری آمریکا در حالی که چند ساعت قبل، از ایران به خاطر آزادی مایکل وایت شهروند آمریکایی تشکر کرده بود، پس از رسیدن وایت به آمریکا نیز بار دیگر از تهران سپاس‌گزاری کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ با اشاره به ورود مایکل وایت به خاک ایالات متحده آمریکا نوشت: «خیلی عالی است که مایکل به خانه بازگشته است. خیلی هیجان انگیز است. تشکر از ایران.»

ترامپ همچنین بار دیگر تمایل خود را برای باز کردن باب مذاکره با ایران نشان داد و از ایران خواست برای رسیدن به توافق بزرگ تا بعد از انتخابات آمریکا منتظر نماند.

وی با ادعای اینکه در انتخابات نوامبر پیروز می‌شود خطاب به جمهوری اسلامی گفت: به توافق بهتری دست خواهید یافت.

رییس جمهوری آمریکا همچنین ساعاتی پیش با انتشار پیامی در صفحه رسمی توییتر خود با تشکر از ایران نوشته بود: این (تبادل زندانیان) نشان می‌دهد که معامله امکان پذیر است!

ژانویه 2018 سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس خبری اعلام کرد که یک شهروند آمریکایی به نام مایکل وایت‌ در شهر مشهد بازداشت شده است. 

بر اساس گزارش‌ها، این شهروند آمریکایی در ایران جرایم امنیتی و نیز چند شاکی خصوصی داشته و پس از رسیدگی به پرونده، به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود که پس از جلب رضایت شاکیان و گذراندن حدود دو سال زندان، روز پنج شنبه چهارم ژوئن آزاد شد.

دولت آمریکا نیز دکتر مجید طاهری، پزشک و دانشمند ایرانی را که به اتهام نقض قانون‌های تحریم ایران در آمریکا زندانی شده بود آزاد کرد.

کلیدواژه

کامنت