تیر ۱۵, ۱۳۹۹ ۱۶:۳۰ Asia/Dushanbe
  • انتقاد روسیه از اقدام جدید بریتانیا علیه ونزوئلا

وزارت امور خارجه روسیه حکم دادگاه بریتانیا را درباره دسترسی سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا به ذخایر طلای این کشور، خطرناک خواند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: بدیهی است که در بریتانیا قاضیان مستقل تنها زمانی کار می کنند که موضع آنها با دیدگاه دولت این کشور هماهنگ باشد و دادگاه بریتانیا زمانی که مصلحت سیاسی مطرح می شود، سکوت می کند.  

دادگاه عالی بریتانیا روز پنجشنبه با صدور حکمی جنجالی درباره دادخواست بانک مرکزی ونزوئلا برای استرداد ۸۰۰ میلیون پوند از طلای متعلق به خود، خوآن گوایدو سرکرده مخالفان دولت قانونی را به عنوان رئیس‌جمهوری ونزوئلا و صاحب این اندوخته معرفی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد: این گونه اقدامات نگران کننده، دورنمای انسجام مواضع جامعه جهانی را به نفع یافتن راه حل سیاسی با مشارکت طرف های ونزوئلایی و بدون مداخله خارجی مخدوش می کند.

زاخاوروا افزود: اتحادیه اروپا نیز به تازگی بار دیگر بسته تحریمی در مورد گروهی از سیاستمداران ونزوئلا از جمله حتی برخی مخالفان دولت تصویب کرده که خواهان برقراری گفت وگوهای سازنده با دولت ونزوئلا شده اند. 

کلیدواژه