تیر ۲۶, ۱۳۹۹ ۱۵:۵۱ Asia/Dushanbe
  • کرونا و اخراج 25 هزار پرسنل بزرگ ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکا

بزرگ‌ ترین شرکت هواپیمایی آمریکا از اخراج 25 هزار نفر از کارکنان این شرکت به دلیل تبعات سنگین ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه فرانسوی لوموند، شرکت هواپیمایی "امریکن ایرلاینز" به عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که 25 هزار کارمند خود را در ماه اکتبر اخراج می کند. 

این امر آمار تعدیل نیرو این شرکت آمریکایی را به دلیل کاهش پروازها ناشی از همه گیری کرونا و پیامدهای مخرب اقتصادی ناشی از آن بیشتر خواهد کرد.

شرکت هواپیمایی «امریکن ایرلاینز» که نزدیک 130 هزار کارمند دارد در ابتدای ماه ژوئیه، همزمان با اوج گیری موج اول کرونا اعلام کرده بود که حدود 20 هزار نفر از پرسنل خود را تا پاییز 2020 اخراج خواهد کرد. 

"دوگ پارکر" مدیر عامل شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز و "رابرت ایزوم" مدیر اجرایی آن در نامه ­ای خطاب به کارمندان خود اعلام کردند که درآمدهای شرکت در ماه ژوئن 2020 نسبت به سال 2019 ، حدود 80 درصد کاهش داشته و با افزایش آمار مبتلایان به کرونا و از سرگیری قرنطنیه­ ها از سوی بسیاری از کشورها، تقاضا ها برای پرواز دوباره به شدت در حال کاهش است.

شرکت‌های بزرگ هواپیمایی جهان که از ابتدای شیوع همه گیری ویروس کرونا تاکنون متحمل خسارت‌های جبران ناپذیری شده‌اند؛ افت ناگهانی و بی‌سابقه مسافرت‌ها، صنعت تولید و بازار جهانی فروش هواپیما با بحرانی بی‌سابقه مواجه ساخته و شرکت‌های حمل و نقل هوایی ناچار به اخراج هزاران نفر از کارکنان خود شده اند.

کلیدواژه