شهریور ۲۹, ۱۳۹۹ ۰۹:۳۳ Asia/Dushanbe
  • کرونا ۱۵۰ میلیون کودک را به دایره فقر اضافه کرد

سازمان جهانی حمایت از کودکان (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان تاکنون ۱۵۰ میلیون کودک به جمع فقرای دنیا اضافه شده‌اند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری ناس، سازمان حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان حدود ۱۵ درصد به تعداد کودکانی که در کشور‌های با درآمد متوسط و پایین در محرومیت زندگی می‌کنند افزوده شده و تعداد این کودکان به یک میلیارد و دویست میلیون کودک رسیده است.

یونیسف با اشاره به اینکه تعداد کودکان فقیر روز به روز در حال افزایش است، درباره بحرانی شدن اوضاع به صورت وخیم‌تری در ماه‌های آینده هشدار دارد.

در پژوهش مشترک یونیسف و سازمان "از کودکان حمایت کن" (Save the Children) در ماه مه ۲۰۲۰ درباره پیامد‌های اقتصادی بحران کووید-۱۹ که به فقیر شدن ۸۶ میلیون کودک دیگر تا پایان امسال منجر می‌شود هشدار داده شد.

بر اساس این پژوهش، اگر تعداد کودکان محروم و فقیر به نسبت سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته باشد، تا پایان امسال حدود ۶۷۲ میلیون کودک محروم و فقیر در جهان خواهیم داشت که یک سوم آن در کشور‌های آفریقایی و جنوب آسیایی زندگی می‌کنند.

کلیدواژه