شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ ۱۷:۴۲ Asia/Dushanbe
  • ریابکوف: روسیه برای فروش سلاح به ایران از آمریکا نمی ترسد

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو ترسی از تحریم‌های آمریکا ندارد گفت همکاری این کشور با ایران بر مبنای نیازهای دوجانبه طرفین پیش می‌رود.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در واکنش به تهدید آمریکا برای تحریم کشورهایی که با ایران تجارت کرده و از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تبعیت نکنند تاکید کرد که روسیه به تحریم عادت داشته و از تحریم‌های آمریکا در پی فروش تسلیحات به ایران هیچ هراسی ندارد.

وی افزود: « این مسئله به هیچ‌وجه بر سیاست ما اثر نمی‌گذارد. همکاری ما با ایران چند وجهی است و همکاری‌های نظامی نیز وابسته به نیازها و تمایلات دو طرف پیش خواهد رفت».

بامداد یکشنبه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای مدعی شد تمام تحریم‌های سازمان ملل بر ایران که پیشتر لغو شده بود دوباره اجرایی و تمام قطعنامه‌های ۱۶۹۶، ۱۷۳۷، ۱۷۴۷، ۱۸۰۳، ۱۸۳۵ و ۱۹۲۹ که بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لغو شده بود دوباره فعال شده‌است.

آمریکا همچنین تهدید کرد که اگر اعضای سازمان ملل الزامات خود برای اجرای این تحریم‌ها را اجرا نکنند، ایالات متحده آماده است از اختیارات داخلی برای اعمال تحریم بر آنها استفاده کند.

با این حال روزنامه «نیویورک‌تایمز» در یادداشت سردبیری امروز خود نوشت زمانی واشنگتن در کنار کشورهای اروپایی و حتی روسیه و چین برای منزوی کردن ایران ایستاده بود، اما اکنون ایالات متحده منزوی شده است.

کلیدواژه

کامنت