مهر ۰۲, ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸ Asia/Dushanbe
  •  پوتین: روسیه خواستار حل و فصل سیاسی بحران های جهان است

 رئیس جمهوری روسیه گفت: مسکو خواستار حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک مسائل و بحران های منطقه ای و جهانی در فضایی مسالمت آمیز است.

به گزارش ایرنا؛ "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در سخنرانی مجازی خود در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر ضرورت ایجاد «کریدورهای سبز» برای تجارتی عاری از جنگ و تحریم تاکید کرد.

"پوتین" در ادامه با اشاره به کشف واکسن کرونا در روسیه اعلام کرد: مسکو آماده هر گونه مشارکت در زمینه مبارزه با کرونا است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های سازمان بهداشت جهانی باید به خوبی تقویت شود، پیشنهاد کرد یک کنفرانس آنلاین در رابطه با واکسن کرونا برگزار شود.

پوتین افزود: واکسن کرونا در آینده نزدیک در دسترس همه جهان قرار می گیرد.

رییس جمهوری روسیه در ادامه اظهار داشت: روسیه خواستار متحد ساختن تلاش ها در زمینه کنترل تسلیحات است و جامعه جهانی باید به صورت مشترک و با تکیه بر اصول سازمان ملل متحد عمل کند.

پوتین خاطر نشان کرد: درباره مسئله تمدید پیمان استارت جدید باید هر چه سریعتری تصمیم گیری شود چرا که روسیه خواستار دستیابی به توافقی برای ممنوعیت نظامی سازی فضا است.

پیمان استارت جدید (New START) توافق کاهش تسلیحات استراتژیک دو جانبه میان آمریکا و روسیه است که آوریل 2010 میان «باراک اوباما»  رئیس جمهوری وقت آمریکا و «دیمیتری مدودف» همتای روس او در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک  امضا شده بود.

بر اساس این پیمان، دو طرف با کاهش زرادخانه هسته‌ای خود موافقت کردند.

تاریخ انقضای، این قرارداد پنج فوریه 2021  است.

 

کلیدواژه

کامنت