مهر ۲۱, ۱۳۹۹ ۱۸:۲۲ Asia/Dushanbe
  • ابتلا به کرونا در روسیه اوج گرفته است
    ابتلا به کرونا در روسیه اوج گرفته است

شیوع بیماری کرونا در روسیه به اوج خود در ۹ ماه اخیر رسیده است و مقام‌های روسی به فکر وضع تدابیر بیشتر برای پیشگیری از شیوع این ویروس همه گیر هستند.

 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، آخرین آمار منتشر شده در مورد شیوع کرونا در روسیه حاکی از افزایش شدید شمار مبتلایان و افراد آلوده به این ویروس و افزایش قابل توجه مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا بویژه در مسکو پایتخت روسیه است.

در شبانه روز گذشته بیش از ۱۳ هزار نفر در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده یا آزمایش کرونای آنها مثبت تشخیص داده شده است.

براساس بیانیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه، شمار افراد مبتلا به این بیماری در روسیه در مجموع به یک میلیون و ۲۹۹ هزار نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۲ هزار و ۵۹۷ هزار نفر در روسیه بر اثر بیماری کرونا جان باخته اند.

افزایش شدید آمار بیماران کرونایی در روسیه، مقام های روس را به فکر تدابیر پیشگیرانه جدید برای مهار  این بیماری و کاهش شمار بیماران انداخته است.

به دستور شهرداری مسکو، همه افراد بالای ۶۵ سال باید در خانه کار کنند و حضور آنان و افراد دارای بیماری های مزمن در محل کار منع شده است.

به دانش آموزان مدارس مسکو نیز دو هفته تعطیلی داده شده و کارت متروی رایگان دانش آموزان هم در این مدت از کار انداخته شده است.

کلیدواژه