مهر ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴ Asia/Dushanbe
  • کارگران بدون مجوز هم در روسیه خدمات می گیرند
    کارگران بدون مجوز هم در روسیه خدمات می گیرند

اداره امور مسلمانان روسیه از افتتاح مراکز کمک به کارگران مهاجر خارجی در18 منطقه برای دفاع ازحقوق این افراد و مطابق سازی آنان با شرایط زندگی دراین کشورخبر داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه ریونووستی، مفتی البرت کرگان اف گفته است این طرح شامل افرادی هم که در روسیه بدون مجوز کار و اقامت به سرمی برند خواهد شد چرا که بایستی به جای اخراج، جریمه  یا زندانی کردن این افراد برایشان شرایط مساعد فعالیت و زندگی در روسیه را فراهم کرد.

وی تاکید کرده است به منظورشناسایی این افراد به زودی سامانه ویژه ای موسوم به "مهاجران در روسیه"  به چند زبان از جمله برای کارگران مهاجر کشورهای آسیای مرکزی راه اندازی خواهد شد.

 از دیدگاه کرگان اف این اقدام موجب شناسایی کارگران مهاجر بدون مجوز، ارایه کمکهای حقوقی به آنان برای ثبت نام، پیدا کردن جای کار و حل مشکل اقامت آنان خواهد شد .

وی معتقد است که تاسیس چنین مراکزی می تواند زمینه آشنایی کارگران مهاجر با قوانین حقوقی، فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه را فراهم سازد و زمینه آماده شدن این افراد را برای زندگی مسالمت آمیز در کنارملیت ها و اقوام مختلف در این کشور مهیا کند. همچنین این برنامه می تواند از گرایش کارگران مهاجرخارجی به گروههای تروریستی و افراطی که از وضع نامساعد معیشتی و فرهنگی این افراد استفاده می کنند، جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

 

 

کلیدواژه

کامنت