آبان ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ Asia/Dushanbe
  • علی اف:زمان دستیابی به یک توافق سیاسی فرا رسیده است
    علی اف:زمان دستیابی به یک توافق سیاسی فرا رسیده است

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان اعلام کرد باکو آماده است تا در صورت آتش بس از طرف ارمنستان نبردها در قره باغ را متوقف کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اسپوتنیک، رهبر آذربایجان  در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو گفت: "ما آماده توقف درگیری‌ها هستیم. فقط لازم است که ارمنستان آتش بس کند و سپس این دیپلمات ها هستند که باید اقدام کنند."

علی اف افزود: ارمنستان باید اصول حل و فصل مناقشه  تعیین شده از سوی روسیه ، فرانسه و ایالات متحده و روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا را بپذیرد که آذربایجان ، به گفته وی ، قبلاً آنها را پذیرفته است.

وی قول داد که پس از آن باکو به میز مذاکره باز خواهد گشت.

رییس جمهوری آذربایجان گفت: زمان دستیابی به یک توافق سیاسی فرا رسیده است اما وضعیت قبلی دیگر وجود ندارد و واقعیت جدیدی ظهور کرده است.

 

 

علی اف ارمنستان را آغاز کننده دور جدید درگیری‌ها در قره باغ دانست و ادامه داد: کشورش در حال آزادسازی "سرزمینهایی است که در سطح بین المللی به عنوان مناطق متعلق به  آذربایجان به رسمیت شناخته شده اند ".

رهبر آذربایجان تاکید کرد که اگر ارمنی ها آتش بس نکنند ما به آزادسازی سرزمین های خود ادامه خواهیم داد.

علی اف ضمن صحبت در مورد آینده قره باغ گفت که او آن را "یک منطقه مرفه و امن آذربایجان می داند  که در آنجا آذربایجانی‌ها و ارمنی‌ها در هماهنگی، صلح و شرایط آبرومندانه زندگی خواهند کرد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه

کامنت