آبان ۰۴, ۱۳۹۹ ۱۷:۳۳ Asia/Dushanbe
  • «عمران خان» مکرون را به تحریک عمدی احساسات مسلمانان جهان محمد (ص) متهم کرد
    «عمران خان» مکرون را به تحریک عمدی احساسات مسلمانان جهان محمد (ص) متهم کرد

نخست وزیر پاکستان از اظهارات اخیر رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر ادامه انتشار کاریکاتورهای موهن ضد پیامبر اکرم (ص)، انتقاد کرد .

به گزارش ایرنا، «عمران خان» روز یک شنبه اظهارات اخیر « امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه در باره انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام را موجب جریحه‌دار شدن احساسات مسلمان جهان دانست وگفت ، چنین سخنانی باعث تشدید اسلام‌ هراسی و فضاسازی برای افراط‌گرایان می‌شود.

نخست وزیر پاکستان افزود، رئیس جمهوری فرانسه متاسفانه اسلام‌هراسی را با حمله به اسلام به جای حمله به تروریست‌های افراطی، نژادپرستان، برتری طلبان سفید پوست یا ایدئولوژیست‌های نازی، ترغیب می‌کند.

«عمران خان» مکرون را به تحریک عمدی احساسات مسلمانان جهان و تشویق عناصر افراطی در فرانسه برای نمایش کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه اسلام و پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) متهم کرد و خاطرنشان کرد ، رئیس جمهوری فرانسه با حمله به اسلام بدون هیچ درکی از آن، احساسات میلیون‌ها مسلمان در اروپا و سایر نقاط جهان را جریحه‌دار و آنان را مورد حمله قرار داده است.

رهبر معظم انقلاب: اهانت به پیامبر اسلام (ص) توطئه آمریکا و صهیونیسم است

نماهنگ: پیامبر مهربانی

رئیس جمهوری فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد؛ اقدامی که با واکنش تند مسلمانان رو به رو شده است.

اخیرا  اقدام مجله فرانسوی "شارلی ابدو" Charlie Hebdo در انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم (ص)، واکنش تند مسلمانان جهان را بدنبال داشته است .

شارلی‌ابدو، مجله فرانسوی است که ماهیت کاری آن هتاکی و از نظر محتوا ضدمذهب است.

کلیدواژه

کامنت