آبان ۲۷, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰ Asia/Dushanbe
  • شمار نیرو‌های آمریکایی در عراق و افغانستان هر کدام به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت
    شمار نیرو‌های آمریکایی در عراق و افغانستان هر کدام به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت

ترامپ به زودی فرمان خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق و افغانستان را صادر می‌کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سی‌ان‌ان، به گفته دو مقام رسمی آمریکا این هفته دستور رسمی دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور برای آغاز خروج بیشتر نیرو‌های آمریکایی از افغانستان و عراق صادر خواهد شد.

این مقامات آمریکایی گفتند پنتاگون با صدور اطلاعیه‌ای به فرماندهان نظامی دستور داد  تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق را کاهش دهند.

هم اکنون تقریبا ۴۵۰۰ نیروی آمریکایی در افغانستان و ۳ هزار نیرو نیز در عراق حضور دارند و بر اساس این فرمان، شمار نیرو‌های آمریکایی در عراق و افغانستان هر کدام به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در پیامی متناقض گفت آمریکا باید به نبرد خود علیه القاعده و نیرو‌های تروریستی در پی حادثه ۱۱ سپتامبر ادامه دهد و در عین حال گفت که زمان آوردن نیرو‌ها به خانه است.

میلر در پیام خود نوشت: این جنگ تمام نشده است. ما در آستانه شکست دادن القاعده و متحدان آن هستیم، اما باید از خطای استراتژیک گذشته خود جلوگیری کنیم که نتوانستیم شاهد پایان جنگ باشیم. بسیاری از سربازان از جنگ خسته شده‌اند اما این مرحله مهمی است که در آن تلاش خود را در افغانستان از رهبری به نقش پشتیبانی تغییر دهیم.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه