آذر ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۷:۵۶ Asia/Dushanbe
  • پمپئو گفت آمریکا هرکسی را که برایش مشکل درست کند از سر راه برمی دارد
    پمپئو گفت آمریکا هرکسی را که برایش مشکل درست کند از سر راه برمی دارد

وزیر امور خارجه آمریکا یک روز قبل از ترور دانشمند هسته ای آمریکا در یک مصاحبه به نکته ای اشاره کرد که پس از اقدام تروریستی رو جمعه بهتر می توان آن را تفسیر کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از تارنمای شبکه خبری العالم، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای که چند ساعت قبل از ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ ای ایران انجام شده، تأکید کرده بود که آمریکا هر شخصی را که برایش مشکل ایجاد کند حذف خواهد کرد.

در بخشی از این مصاحبه که پنج‌شنبه شب به وقت محلی با شبکه خبری فاکس‌نیوز انجام شده و متن آن روز جمعه در سایت وزارت خارجه آمریکا نشر شد، پمپئو در پاسخ به سؤالی درباره خارج شدن نیروهای آمریکایی از افغانستان می گوید: «ما هر زمان که بتوانیم، نیروهایمان را به خانه برمی‌گردانیم و البته کارهایی که لازم باشد را نیز انجام می‌دهیم. اگر [شهید] قاسم سلیمانی مشکل باشد، او را از سر راهمان برمی‌داریم. اگر حمزه بن لادن خطری را برای ما ایجاد کند، او را حذف می‌کنیم.»

وزیر امور خارجه آمریکا خود مدت‌ها در سمت‌های اطلاعاتی فعالیت کرده و حتی درست پیش از منصوب شدن به این سمت، رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بوده است.

عصر روز جمعه 27 نوامبر دکتر محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران در اطراف تهران ترور شد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه