آذر ۱۰, ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱ Asia/Dushanbe
  • در پی گسترش کرونا وضعیت دشواری در دانشگاه های روسیه ایجاد شده است
    در پی گسترش کرونا وضعیت دشواری در دانشگاه های روسیه ایجاد شده است

در پی ادامه گسترش ویروس کرونا دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌های روسیه تحصیل می کنند ممکن است که از این دانشگاه‌ها اخراج شوند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اسپوتنیک، در پی گسترش کرونا وضعیت دشواری در دانشگاه های روسیه ایجاد شده، مرزهای کشورها بسته است و فقط به برخی افراد اجازه ورود به این کشور داده می شود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه ویزای دانشجویی صادر نمی شود، در نتیجه برخی از دانشجویان خارجی که نمی توانند وارد خاک فدراسیون روسیه شوند در واقع نمی توانند تحصیلات خود را آغاز کنند.

این در حالی است که سازماندهی آموزش از راه دور به ویژه برای برخی رشته ها و تخصص ها همچون پزشکی و تئاتر کاملاً غیرممکن است و در نتیجه تعدادی از دانشگاه‌ها موضوع اخراج دانشجویانی را که در کلاس ها شرکت نمی کنند مطرح کرده اند.

تا به امروز  بیش از دو هزار دانشجوی خارجی از دولت روسیه خواسته اند که به آنها اجازه دهد به منظور تحصیل به فدراسیون روسیه وارد شوند.

ایوان ملنیکوف فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری در روسیه گفته است که وی درخواست کمک به دانشجویان خارجی دانشگاه های روسیه  را به معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا داده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه