دی ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۸:۱۴ Asia/Dushanbe
  • اتحادیه علمای مسلمان فتوای تحریم فراگیر رژیم صهیونیستی را صادر کرده‌است
    اتحادیه علمای مسلمان فتوای تحریم فراگیر رژیم صهیونیستی را صادر کرده‌است

در پی فتوای اخیر اتحادیه علمای مسلمان مبنی تحریم رژیم صهیونیستی فیسبوک صفحه مجازی این اتحادیه را بست.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه جهانی علمای مسلمان در روزهای اخیر  فتوای تحریم فراگیر رژیم صهیونیستی را صادر و اعلام کرد: تا پایان اشغالگری این رژیم خرید و فروش تولیدات صهیونیستی جایز نیست.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان روز چهارشنبه اعلام کرد: پس از صدور این فتوا فیسبوک صفحه این نهاد را بسته و علاوه بر آن تلاش‌هایی نیز برای هک صفحه‌های اینترنتی اتحادیه علمای مسلمان صورت گرفته است.

 

به رغم این اقدام فیسیوک، اتحادیه علمای مسلمان تحریم رژیم صهیونیستی را دفاع از مسایل عادلانه امت اسلام به‌ ویژه مساله فلسطین دانست و بر ادامه این روند تأکید کرد.

در فتوای اخیر اتحادیه علمای مسلمان آمده است: هر کسی که تولیدات اشغالگران غاصب را خرید و فروش کند گناهکار و در این جنایت شریک است و مسلمانان باید به تحریم اقتصادی کامل تولیدات صهیونیستی تا زمان پایان اشغالگری این رژیم ادامه دهند.

تاکنون با  فشارهای « دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا برای عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، چهار کشور امارات، بحرین، سودان و مغرب  با اسرائیل  بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیده اند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه