دی ۱۸, ۱۳۹۹ ۱۸:۱۸ Asia/Dushanbe
  • طرح نماینده آمریکایی برای اخراج حامیان ترامپ
    طرح نماینده آمریکایی برای اخراج حامیان ترامپ

نماینده مجلس آمریکا، از ارائه طرحی برای اخراج نماینده هایی که برخلاف قانون از رئیس جمهوری این کشور حمایت کرده اند خبر داد

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان،" کوری بوش" عضو مجلس  نمایندگان  آمریکا در پیام توئیتری خود در واکنش به حوادث اخیر در واشنگتن و شورش در ساختمان کنگره نوشت: اعضای جمهوریخواه کنگره که با تلاش خود برای ابطال انتخابات این حمله تروریستی داخلی را تحریک کرده اند باید با عواقبی روبرو شوند.

کوری بوش تاکید کرد، آنها سوگند  خود را شکسته اند.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا همچنین نوشت:  طرحی برای اخراج آنها (نماینده هایی که برخلاف قانون از ترامپ حمایت کرده اند) ارائه می دهد.

نشست مشترک کنگره آمریکا که روز چهارشنبه برای شمارش آرای گزینشگران و تایید پیروزی بایدن برگزار شد، پس از ۱۲ رای گزینشگران حامی ترامپ، به دلیل  حمله  حامیان  ترامپ برای حدود ۶ ساعت به حالت تعلیق درآمد.

کنگره پس از خروج شورشیان که با حضور نیروهای گارد ملی آمریکا،  و پلیس فدرال " اف بی آی "  به حالت عادی برگشت، و نشست خود را  از سر گرفت.

اعتراض نمایندگان حامی ترامپ، به آرای برخی ایالت ها درجلسه کنگره نیز پذیرفته نشد. 

به  این ترتیب، تلاش دونالد ترامپ برای تغییر نتیجه  انتخابات شکست خورد. 

جلسه  چهارشنبه شب کنگره آمریکا، برای تایید " آرای الکترال " انتخابات ریاست جمهوری با حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره ناتمام ماند. 

با تشدید درگیری ها اطراف ساختمان کنگره آمریکا، نیروهای پلیس و امنیتی وارد عمل شدند. 

دردرگیری های ساختمان کنگره آمریکا، تاکنون دستکم چهار نفر کشته شدند. 

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه