دی ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۸:۲۴ Asia/Dushanbe
  • دمشق: القاعده و سایر گروه‌های تروریستی دست‌پرورده آمریکا هستند
    دمشق: القاعده و سایر گروه‌های تروریستی دست‌پرورده آمریکا هستند

وزارت خارجه سوریه، ادعاهای آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران را تلاشی مذبوحانه برای رفع اتهام از خود و وارد کردن اتهامات به دیگران دانست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه روز پنجشنبه در بیانیه ای اتهامات دولت آمریکا به جمهوری اسلامی ایران را محکوم و تاکید کرد، ادعاهای آمریکا درباره حمایت ایران از گروه تروریستی القاعده دروغ بوده و در راستای تبلیغات جنون‌آمیز آمریکا علیه ایران است. 

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد، همه می‌دانند گروه القاعده و سایر گروه‌های تروریستی، ساخت آمریکا هستند و یکی از ابزارهای این کشور برای ترساندن ملت‌ها و بر هم زدن ثبات و امنیت سایر کشورها و به سلطه کشیدن آنان است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است، سوریه در قبال این یاوه‌گویی آمریکا، به صورت کامل از جمهوری اسلامی ایران حمایت و با آن اعلام همبستگی می‌کند. 

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی بی پایه و اساس، ایران را پایگاه القاعده خواند و مدعی شد که تعداد زیادی از اعضای القاعده بعد از ۱۱ سپتامبر به ایران پناه برده‌اند.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در پاسخ به این  اتهامات گفت، تکرار اتهامات و نمایش سندسازی دروغین تحت عناوین افشای اطلاعات محرمانه توسط پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک هفته باقیمانده از عمر حکمرانی یاغی گرایانه رژیم ترامپ، نشانه استیصال و درماندگی و شکست سیاست فشار حداکثری آنها علیه ایران است.

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه