دی ۲۷, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷ Asia/Dushanbe
  • عمران خان: پمپئو به دنبال جلب حمایت لابی صهیونیسم است
    عمران خان: پمپئو به دنبال جلب حمایت لابی صهیونیسم است

نخست وزیر پاکستان در واکنش به اتهامات آمریکا علیه ایران گفت: سخنان اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده حرکتی خطرناک برای کسب خشنودی اسراییل است اما جهان این ادعاها را هرگز باور نمی‌کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، «عمران‌خان» جمعه شب در مصاحبه با شبکه پاکستانی «BOL» نیوز تاکید کرد که اتهامات پمپئو علیه جمهوری اسلامی ایران و مرتبط دانستن این کشور با القاعده هرگز باور کردنی نیست و دنیا چنین سخنانی را قبول نمی‌کند.

وی افزود: مایک پمپئو به پایان خط رسیده و مهلت دولت فعلی در آمریکا تمام شده است با این حال اتهامات وی بسیار خطرناک است و هدف اصلی آن نیز بدست آوردن خشنودی صهیونیست‌هاست.

نخست وزیر پاکستان گفت: در عین حال شاید وی خود را برای انتخابات سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند و با همین هدف به دنبال جلب حمایت لابی صهیونیسم است.

عمران خان اضافه کرد: تنها اسراییل در منطقه به دنبال تضعیف ایران است و این در حالی است که هیچ کشوری مانند ایران در جایگاه مقاومت و ایستادن روی پاهای خود نیست به همین دلیل آمریکا بعد از سوریه و عراق درصدد ایجاد نابسامانی در ایران است.

پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه  سیاست های ایران هراسانه خود در ادعایی واهی مدعی شد: ایران به برنامه ریزی برای حملات ۱۱ سپتامبر کمک کرده بود و جمهوری اسلامی ایران مقر جدید القاعده است.

 محمد جواد ظریف  وزیر امور خارجه ایران نیز در واکنش به ادعای بی اساس پمپئو در مرتبط کردن ایران با القاعده تاکید کرد: هیچ کس فریب نمی‌خورد زیرا تمامی تروریست‌های حادثه ۱۱ سپتامبر از کشورهای محبوب مایک پمپئو درخاورمیانه بودند و هیچ کدام از ایران نبودند.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه