بهمن ۰۲, ۱۳۹۹ ۱۸:۴۳ Asia/Dushanbe
  • واشنگتن‌پُست : ترامپ بیش از 30 هزار دروغ در دوره ریاست جمهوری گفته است
    واشنگتن‌پُست : ترامپ بیش از 30 هزار دروغ در دوره ریاست جمهوری گفته است

روزنامه واشنگتن پست، ساعتی پس از آغاز به کار «جو بایدن» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، آماری درباره تعداد دروغ‌های "دونالد ترامپ"رئیس‌جمهور سابق این کشور ارائه داد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست،  "دونالد ترامپ" رییس جمهور سابق آمریکا در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود 30 هزار و 573 دروغ یا ادعای گمراه‌کننده مطرح کرده است.

این روزنامه آمریکایی تعداد دروغ‌ها و ادعاهای غلط ترامپ را اینطور شمارش کرده که اگر در یک مصاحبه یا توییت درباره یک موضوع خاص چند بار دروغ یا ادعای غلط گفته باشد، فقط یک بار آن را محاسبه کرده است.

طبق گزارش واشنگتن پست، بیشترین ادعای غلط و دروغی که ترامپ در دوره ریاست جمهوری گفت، ادعاهای مکررش درباره این بوده که او بزرگ‌ترین اقتصاد تاریخ آمریکا را ساخت.

به نوشته این رسانه، اگر از مولفه‌های مدرن در سنجش اقتصاد استفاده کنیم، اقتصادهایی که در دوره دوایت آیزنهاور، لیندون جانسون و بیل کلینتون روسای جمهوری اسبق آمریکا ایجاد شد، از اقتصاد دوره ترامپ بزرگتر بوده است.

طبق این گزارش، آخرین ادعای گمراه کننده و غلط ترامپ در سخنرانی خداحافظی او از مقام ریاست جمهوری آمریکا در پایگاه شکاری «اندروز» ساعتی قبل از مراسم تحلیف جو بایدن مطرح شد.

ترامپ در این سخنرانی خطاب به حامیان خود و مردم آمریکا گفته بود: «ما (دولت ترامپ) با فاصله زیاد (در قیاس با دیگر دولت‌های آمریکایی) بالا‌‍ترین میزان کاهش مالیات را در تاریخ کشورمان داشتیم».

واشنگتن پست این ادعای ترامپ را رد کرد و با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا در دوره کنونی و دوره رونالد ریگان رئیس‌جمهور پیشین اعلام کرد، بیشترین میزان کاهش مالیات در دوره ریگان انجام شد.

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه