بهمن ۱۲, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶ Asia/Dushanbe
  • پزشک روس: شرایط کوهستانی تاجیکستان مهم ترین عامل وضعیت سفید کرونایی در این کشور است
    پزشک روس: شرایط کوهستانی تاجیکستان مهم ترین عامل وضعیت سفید کرونایی در این کشور است

عضو کمیته بهداشت و درمان در دومای دولتی روسیه مراعات توصیه‌های بهداشتی، مدیریت این بیماری، افزایش تعداد آزمایش ها، بستن مرزهای زمینی، محدودیت پروازهای هوایی و هماهنگی مردم با شرایط این بیماری را از دلیل های صفر شدن آمار ابتلا به کووید 19 در تاجیکستان برشمرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه روسی ریو نووستی، دکتر تاتیانا سلامتینا با اشاره  به تاکید رییس جمهوری و وزیر تندرستی تاجیکستان درباره مشاهده نشدن هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در این  کشور در 20 روز اخیر افزود: شرایط کوهستانی تاجیکستان و دوری شهرها و مناطق روستایی این کشور از یکدیگر مهم ترین عامل  وضعیت سفید کرونایی است.

با این حال این پزشک روس معتقد است که با این حال نباید با مشاهده بهبود اوضاع  کرونایی و نادیده گرفتن خطر احتمالی گسترش دوباره کووید 19 به گسترش ویروس کرونا بی توجهی شود، زیرا این بیماری هنوز هم  در جهان در حال گسترش است.

وزارت تندرستی تاجیکستان در گزارشی اعلام  کرده است  که 13 هزار و 308 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است که از این  تعداد 13 هزار و 218 نفر بهبود یافته‌ و90 نفر نیز جان باخته ‌اند.

در حدود 20 روز اخیر هیچ  مورد جدیدی از ابتلا به کووید 19 در تاجیکستان گزارش نشده و وضعیت بیماری کرونا در این کشور سفید است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه