بهمن ۲۸, ۱۳۹۹ ۱۸:۲۱ Asia/Dushanbe
  • تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر در هند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند
    تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر در هند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

دانشمندان به‌درستی نمی‌دانند چرا شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در هند به شکلی چشمگیر کاهش یافته است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از شبکه خبری العالم، کاهش نسبی شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در هند در شرایطی که پیش بینی می شد هند با عبور از آمریکا از نظر تعداد مبتلایان به کووید 19 رکورددار شود دانشمندان را گیج کرده است.

کاهش شیوع ویروس کرونا در هند  از ماه سپتامبر سال گذشته میلادی آغاز شد و حالا این کشور روزانه حدود ۱۱ هزار مورد ابتلای جدید را ثبت می‌کند که این رقم در دوران اوج شیوع ویروس کرونا در هند  حدود ۱۰۰ هزار نفر در روز بود.

دانشمندان برای این کاهش که تقریباً در تمامی مناطق هند قابل مشاهده است، دلایل مختلفی را مطرح کرده و برخی از آنان معتقدند ممکن است برخی از مناطق به نقطه موسوم به «امنیت جمعی» و یا «امنیت گله‌ای» رسیده باشد.

همچنین ممکن است ساکنان هند به خصیصه‌ای ژنتیک مسلح باشند که  آنها را به طور نسبی در برابر ویروس کرونا حفظ می کند.

اگر چه دولت هند معتقد است بخشی از این کاهش می‌تواند به اجبار استفاده از ماسک در مناطق عمومی و پر رفت و آمد مرتبط باشد زیرا ماسک نزدن در شهرهای هند جریمه های سنگینی به همراه دارد، اما متخصصان معتقدند کاهش ابتلا به کرونا در هند در شرایطی روی می دهد که استفاده از ماسک نیز  در بسیاری از مناطق رو به کاهش است.

تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر در هند به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۱۵۵ هزار نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه