بهمن ۳۰, ۱۳۹۹ ۲۰:۴۹ Asia/Dushanbe
  • وزارت خارجه آمریکا:دولت بایدن به  دنبال گزینه دیپلماتیک است
    وزارت خارجه آمریکا:دولت بایدن به دنبال گزینه دیپلماتیک است

وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: این کشور به دنبال توافق هسته ‌ای جدیدی با ایران است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: تمام گزینه ‌ها در برابر دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برای تعامل با پرونده هسته‌ ای ایران مطرح است.

بنا بر ادعای این وزارتخانه، دولت بایدن به طور کلی به دنبال گزینه دیپلماتیک است و با هم پیمانان خود برای پیشبرد روند دیپلماتیک در خصوص پرونده هسته ‌ای ایران همکاری می کند.

وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: کشور‌های منطقه و جهان نگرانی‌ هایی از پرونده هسته ‌ای ایران را دارند و واشنگتن پیش از تهران به برجام باز نخواهد گشت.

جو بایدن که پیشتر وعده بازگشت به برجام و لغو تحریم‌های غیرقانونی ایران را مطرح کرده بود، با ورود به کاخ سفید این اقدام را مشروط به اجرای تعهدات برجامی ایران کرده است.

 

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی یکشنبه هفته گذشته درباره اظهارنظر‌های مقامات اروپایی و آمریکایی درباره برجام و همینطور تحریم‌های آمریکا تاکید کردند: ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو  و ایران این لغو تحریم‌ها را راستی‌آزمایی کند و این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسوولان است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا سه شنبه 8 مه 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن در برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌ های هسته‌ ای را اعلام کرد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه