اسفند ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۶:۴۱ Asia/Dushanbe
  • پرونده فرار مالیاتی ترامپ در منهتن کلید خورد

دادستان منطقه‌ای منهتن، اداره مالیات بر املاک نیویورک را در پرونده فرار مالیاتی رئیس جمهور سابق آمریکا احضار کرد.

به گزارش رادیوتاجیکی صدای خراسان، دفتر دادستان منطقه‌ای منهتن که پرونده کیفری شرکت ترامپ را به اتهام فرار مالیاتی در دست بررسی دارد، در نخستین گام، برای اداره مالیات بر املاک نیویورک احضاریه صادر کرد.

احضاریه صادره به کمیسیون مالیات شهر نیویورک نشان دهنده آن است که سی ونس جونیور، دادستان منطقه منهتن در حال بررسی جزئیات مالیاتی املاک تجاری ترامپ و اسناد اخذ وام آن‌هاست.

براساس این گزارش، این احضاریه در کنار اطلاعاتی که قبلاً از طلبکاران کسب شده، اداره مالیات نیویورک را وادار به ارائه جزئیات دقیق درآمد و هزینه‌ای می‌کند که سازمان ترامپ احتمالا در تلاش برای کاهش ارزش دارایی خود با هدف فرار از مالیات برخی از املاک تجاری خود و نیز افزایش ارزش دارایی خود در زمان دریافت وام ارائه کرده است.

دارایی‌های ترامپ که در این پرونده در دست بررسی هستند شامل برج ترامپ و ترامپ پلازا می‌شوند.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش با استناد به اسناد مالیاتی اعلام کرد: دونالد ترامپ که خود را یک میلیاردر موفق می‌داند در سال ۲۰۱۶ تنها ۷۵۰ دلار مالیات داده است!. بر اساس گزارش این نشریه، ترامپ در ۱۰ سال از ۱۵ سال اخیر هیچ مالیات بر درآمدی پرداخت نکرده است، زیرا به ماموران مالیاتی اعلام کرده بیش‌تر از آنکه سود کند، در این مدت زیان دیده است.

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه