اسفند ۱۰, ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱ Asia/Dushanbe
  • مصرف زیاد ماکارونی، بدن را با فقر غذایی رو به رو می کند
    مصرف زیاد ماکارونی، بدن را با فقر غذایی رو به رو می کند

متخصصان علوم تغذیه تاکید کرده اند که زیاده روی در مصرف پاستا و ماکارونی می‌تواند پیامدهای منفی زیادی برای بدن داشته باشد.

به گزارش رادیو تاجیکی  صدای خراسان به نقل از ایت دیس، اگر چه  پاستا و ماکارونی از غذا‌های مورد علاقه بسیاری از مردم است و طعم لذیذ  در کنار تنوع سس‌ها و افزودنی‌های مختلف آن را به یکی از گزینه‌های جذاب برای وعده‌های غذایی مختلف تبدیل کرده است، اما زیاده روی در استفاده از پاستا و ماکارونی می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد.

متخصصان تغذیه می‌گویند این درست است که خوردن پاستا می‌تواند انرژی زیادی به بدن برساند و مواد مغذی نیز داشته باشد، اما زیاده روی در خوردن آن می‌تواند سلامت بدن را به مخاطره بیاندازد.

افزایش خطر ابتلا به دیابت، افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، افزایش فشار خون و اضافه وزن و چاقی از مهم ترین پیامدهای منفی مصرف زیاد ماکارونی برای بدن است.

همچنین اگر از جمله افرادی هستید که چند بار در هفته از ماکارونی و پاستا به عنوان وعده اصلی استفاده می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که این غذا ریزمغذی‌های مفید برای بدن را ندارد و مصرف زیاد آن بدن را با فقر غذایی رو به رو می کند.

به طور معمول یک پرس پاستا باید نصف فنجان باشد، اما بسیاری از مردم تمایل به مصرف بیشتر از این میزان دارند و وجود آرد سفید در این غذا و غنی بودن آن از کربوهیدرات آن زیاده روی در مصرف ماکارونی و پاستا را خطرناک کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه