اسفند ۱۳, ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱ Asia/Dushanbe
  • میخاییل اولیانوف دیپلمات ارشد روس از تصمیم آلمان، فرانسه و انگلیس درباره ایران انتقاد کرد
    میخاییل اولیانوف دیپلمات ارشد روس از تصمیم آلمان، فرانسه و انگلیس درباره ایران انتقاد کرد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین تصمیم آلمان، فرانسه و بریتانیا برای پیشنهاد قطعنامه‌ای انتقادی علیه ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را «احمقانه» توصیف کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، میخائیل اولیانوف روز چهارشنبه در پیامی که در حساب توییتر خود منتشر کرد، نوشت: «تصویب این قطعنامه احمقانه‌ می‌تواند چشم‌اندازهای احیای توافق هسته ای را درست در لحظه ای که این کار بسیار امکان پذیر شده است ضعیف کند.»

روز سه شنبه ژان ایو لودریان Jean-Yves Le Drian وزیر امور خارجه فرانسه از قصد کشورهای اروپایی عضو برجام یا توافق هسته ای برای ارائه قطعنامه ضد ایرانی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران خبر داد.

دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه 8 مه 2018 به طور یکجانبه با زیر پا گذاشتن تعهدات واشنگتن در برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج کرد و تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را بازگرداند.

ایران به دنبال خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام تلاش کرد توافق هسته‌ای را به شرط عمل کردن دیگر طرف‌های این توافق به تعهداتشان حفظ کند با این حال اروپایی ها به وعده هایشان برای حفظ این توافق عمل نکردند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه