اسفند ۲۷, ۱۳۹۹ ۱۹:۰۲ Asia/Dushanbe
  • بایدن همچنین خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ماه مه را دشوار خواند
    بایدن همچنین خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ماه مه را دشوار خواند

جو بایدن رییس جمهور آمریکا با متهم کردن روسیه به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور هشدار داد: "ولادیمیر پوتین" برای مداخله در انتخابات آمریکا تاوان خواهد داد. 

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، جو بایدن در مصاحبه با شبکه "ای‌بی‌سی نیوز" رییس‌ جمهوری روسیه را قاتل خواند و در خصوص ادعای جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره مداخله مسکو در انتخابات اخیر واشنگتن گفت: وی در تماس تلفنی ماه ژانویه خود با پوتین به وی درباره واکنش احتمالی آمریکا هشدار داده است.

جامعه اطلاعاتی آمریکا اخیرا در گزارشی مدعی شد که روسیه عملیات اطلاعاتی موفقی را برای نفوذ به حلقه نزدیکان "دونالد ترامپ" هدایت کرده و مطابق این ادعا، دستگاه اطلاعاتی روسیه از طریق عوامل نزدیک به ترامپ اطلاعات نادرستی را درباره نظام سیاسی آمریکا با هدف تضعیف جو بایدن منتشر کرده است.

این اتهام واهی در حالی بیان می شود که"برایان مورفی" مدیر پیشین بخش اطلاعات وزارت امنیت داخلی آمریکا در دوران ترامپ فاش کرده بود که مقام‌های ارشد این وزارتخانه وی را تحت فشار گذاشته‌اند تا با دستکاری در اطلاعات، روسیه و دیگر کشورها از جمله چین و ایران را به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم کند.

رییس‌ جمهوری آمریکا در بخش دیگری از اظهارتش، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ماه مه را دشوار خواند و اضافه کرد: دولتش در حال تصمیم‌گیری درباره زمان خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه