فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ ۱۲:۲۰ Asia/Dushanbe
  • روسیه: آمریکا اقدامات متناقض با برجام را لغو کند
    روسیه: آمریکا اقدامات متناقض با برجام را لغو کند

معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد با ابراز خوش‌بینی به آینده برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ از آمریکا خواست اقدامات متناقض با برجام را لغو کند.

دیمیتری پولیانسکی روز سه‌شنبه در نشست خبری ماهانه خود در پاسخ به سوال ایرنا که اقدام روسیه در برابر تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت چیست، این مطلب را مطرح کرد.

وی باتاکید بر اینکه ایالات متحده با اعمال مجازات‌های فراسرزمینی بر کشورهای مستقل، مطابق با قوانین بین‌المللی عمل نمی کند، تصریح کرد: آمریکا هر چه زودتر متوجه می شود که جهان تغییر کرد و جایی در دنیا برای چنین ابزاری وجود ندارد.

پولیانسکی با ابراز خوش‌بینی درباره قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام، افزود: مسکو از مواضع طرف‌ها اطلاع دارد و فراموش نمی کنیم چه کسی اول شروع کرد، چه کسی چه کاری انجام داد.

دیمیتری پولیانسکی با اشاره به اینکه روسیه از تحول رخ داده در مورد رئیس جمهور جدید آمریکا استقبال می کند ابراز امیدواری کرد که این موضع، در آینده نزدیک نتایج مشخص و عملی داشته باشد.

دولت "جو بایدن" رئیس جمهوری جدید آمریکا که پیشتر وعده بازگشت به برجام و لغو تحریم‌های غیرقانونی ایران را مطرح کرده بود، در روزهای اخیر اعلام کرده است بازگشتش به برجام منوط به این است که جمهوری اسلامی ایران گام‌هایی را که در واکنش به نقض عهد آمریکا برداشته به عقب برگرداند.

جمهوری اسلامی ایران تصریح کرده که با توجه به آنکه واشنگتن طرفی بوده که توافق را نقض کرده و کاهش تعهدات تهران در واکنش به اقدام غیرقانونی آمریکا انجام شده هر گامی از سوی تهران بعد از رفع تحریم‌ها صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید :

بازگشت آمریکا به برجام نیازمند طرحی نیست

لاوروف: خروج از برجام اثبات ناتوانی آمریکا در مذاکره است

کاریکاتور انتقادی رسانه چینی درمورد نقض برجام و تحریم ایران از سوی آمریکا

کلیدواژه