فروردین ۲۱, ۱۴۰۰ ۱۸:۰۹ Asia/Dushanbe
  • اولیانوف: ایرانی ها حاضر به دیدار رو در رو با آمریکایی ها نیستند
    اولیانوف: ایرانی ها حاضر به دیدار رو در رو با آمریکایی ها نیستند

نماینده روسیه در سازمانهای بین المللی گفت: تا زمانی که تحریم های برجامی و غیربرجامی از سوی واشنگتن لغو نشود، هیات ایرانی مذاکرات مستقیم را با نماینده آمریکا نخواهد پذیرفت.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری ایران پرس؛ میخاییل اولیانوف در مصاحبه اختصاصی با پارس تودی روسی در جواب این سوال که آیا آمریکا حاضر است همه تحریمها را یکباره لغو کند افزود: فعلا این مساله روشن نیست و آینده نزدیک نشان خواهد داد که آمریکایی ها درباره لغو تحریمهای یکباره یا گام به گام چه تصمیمی دارند.

اولیانوف اضافه کرد: چیزی که مشخص است طرف ایرانی خواهان لغو یکباره همه تحریم هاست  ولی آمریکایی ها فعلا تنها حاضر به لغو تحریم‌های غیر منطبق با برجام هستند.

وی در رابطه با میانجی گری یکی از شرکت کنندگان در نشست برجام بین ایران و آمریکا گفت: از آنجایی که ایرانی ها حاضر به دیدار رو در رو با آمریکایی ها نیستند، نماینده اداره امور خارجه اتحادیه اروپا نقش میانجی و رابط  میان طرفین را بر عهده گرفته است.

روز جمعه دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، برگزار شد.

واشنگتن در می 2018 در دوره ریاست جمهوری "دونالد ترامپ" به صورت یکجانبه و غیرقانونی از برجام خارج شد و از آن پس علاوه بر بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌ های گسترده‌ای را نیز علیه تهران وضع کرد، اما "جو بایدن" رییس جمهوری جدید آمریکا به بازگرداندن ایالات متحده به این توافق ابراز تمایل کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه